Незважаючи на всю крихкість та нібито непрактичність застосування скла для побутових потреб (і пов’язану з ним небезпеку порізатися при розбитті), все ж скляні вироби радують своєю естетичністю, якої не відняти. В даній статті ми розглянемо скляні посудини, що широко використовуються в світі для приготування ароматних кавових напоїв.

Кемекс

Кемекс, названий так по імені виробника Chemex, часто називають пуровером (від англійських слів “pour over” – «переливати»). Кемекс має різні модифікації (в основному, для урізноманітнення зовнішнього вигляду). Виглядає на кшталт пісочного годинника – дві конусоподібні половини, з’єднані вузькими частинами горлечком, через яке гаряча вода з завареною кавою надходить з верху до низу. У верхній частині встановлюється воронка з заварюваною кавою, через яку подається гаряча вода. В якості фільтру можуть виступати як багаторазові дрібнопористі сита, так й одноразові паперові конуси.

Для зручності користувачів даний прилад обладнується держателем, який може бути виконаний з різних тепло ізолюючих матеріалів: гума, латекс, дерево, губка, чи мати окремо прикріплену ручку з різних матеріалів, включаючи сталь.

Деякі моделі демонструють висококласний дизайнерський підхід, маючи не тільки зручність у перенесенні, але й створюючи затишок. Наприклад, ця модель: Bodum Pour Over Coffee Maker.

Френч Прес

Взагалі складно собі уявити Френч Прес без скла, адже саме скляні стінки забезпечують візуальний контроль рівня напою в процесі наливання та споживання, а також потішають погляд при заварюванні (чого тільки варте окреме задоволення спостерігати за зміною кольору та насиченості напою всередині пузика Френч пресу!).

Найбільш просунуті моделі можуть порадувати як мінімум мірною шкалою, а як максимум – незвичайним стилем зовнішнього виду (ручок, кришки з поршнем, ніжок): це може бути що завгодно, від блискучого металу стилю хай-тек, нуару совдепівщини чи бронзовощокого стім-панку до затишного мінімалізму дерева, розкоші позолоти чи навіть веселої гжелі.

Фільтром тут виступає поршень, що опускається через тіло напою й притискає усю макуху до низу посудини, пропускаючи наверх очищену рідину.

Якщо ви шукаєте щось по-справжньому стильне, зверніть увагу на майже повністю скляну модель Bnunwish Coffee Maker, виконану на кшталт колби, де всередині зовнішнього скляного корпусу ховаються не менш скляні нутрощі. Все доповнено блискучим сріблястим металом нержавійки – на кришці та в частинах поршню фільтру. Практично повною аналогією описаної моделі є її прямий конкурент – Kaffe KF1010 Coffee Maker.

Гейзерна кавоварка, вона ж мока

Взагалі переважна більшість виробників прагнуть до того, щоб робити ці ємності металево надійними. Однак ряд моделей має скляний верх, наприклад, Geesta Premium Crystal Glass-Top мока чайник. Загартоване скло його верху доповнене настільки ж скляною елегантною ручкою, що розташована по інший бік від, здавалося б, крихкого носику. Вінцем чайничку є скляна кришка. Так як верх тут повністю зроблений з прозорого скла, жодна секунда процесу приготування напою не вислизне з-під від вашого погляду, а контролювати рівень спожитого напою стає як ніколи просто (адже саме контроль рівня кави в непрозорих гейзерних кавоварках вважається основною складністю).

Перевагами використання скла для цілей заварювання кави є:

  1. Легко мити + багато виробів виготовляються з прицілом на можливість використання в посудомийній машині;
  2. Скло довше утримує тепло, ніж метал;
  3. Ви можете спостерігати процес приготування через прозорі стінки.