Бариста, як професія, вимагає використання різних інструментів для повноцінного виконання своїх обов’язків. В цій статті ми розглянемо, які це саме.
Кавомолка
Даний інструмент дозволяє робити ту ступінь помелу, яка підходить під конкретний напій. Багато професійних бариста воліють використовувати кавомолку, окрему від кавомашини – щоб ідеально контролювати ступінь подрібнення зерен. Індивідуальні поціновувачі кави будуть дуже вдячні за це (що неодмінно позначиться на чайових).
Темпер
Темпер є інструментом для пресування кави у портафільтрі кавомашини (з’ємний елемент кавомашини, у який засипається мелена кава). Виглядає як з’єднання круглого дна з нержавіючої сталі + рукоятка з металу чи дерева зверху, за яку береться бариста, щоб утрамбувати каву у ємності, через яку буде пропускатися гаряча вода в процесі приготування кави.
Термометр
Термометр – інструмент, що дозволяє контролювати температуру спіненого молока (яке не можна допустити, щоб було занадто гарячим чи холодним). Крім того, ніжкою даного інструменту (на додаток до інших) можна малювати візерунки на поверхні кавового напою з піною.
Пітчер
Щоб приготувати ідеальні напої, що містять смачну густу піну, треба мати молоко не менш ідеальної повітряної консистенції, що є їх незмінним інгредієнтом. Щоб отримати молоко кремово-повітряне завдяки ідеально розподіленим бульбашкам повітря, необхідний спеціальної форми глечик, який іменується пітчер. Розкид його обсягів – між 200 та 700 мл. Матеріал виготовлення – нержавіюча сталь. Носик для виливання молока спеціально зроблений для подачі оптимальної кількості рідини (не дуже мало й не дуже багато за одиницю часу). Зручна ручка робить процес добавки молока до чашки просто «бубочкою». Пітчер незамінний для ідеального лате чи капучіно.
Нок-бокс
Коли заварна кава приготована, відпрацьована макуха повинна кудись діватися. Для оптимізації виробничого процесу був придуманий нок-бокс (англ.: “knock box” – «коробка для стукання»). Це за своєю суттю диспенсер для відпрацьованої макухи, обладнаний обрезиненою перемичкою, по якій стукають перевернутою ємністю з макухою, щоб опорожнити цю ємність, при цьому, не пошкодивши її. Можна, звичайно ж, макуху викидати у звичайний смітник, але в такому випадку макуха буде змішана з іншим робочим сміттям, а тому, якщо буде потрібно використовувати відпрацьовану кавову макуху в чистому вигляді, то цього не вийде зробити (наприклад, щоб робити кавові вироби; як основу для натурального скрабу; чи як вторсировину). Крім того, мало яке відро обрезинене й запобігає пошкодженню робочих елементів.
Диспенсер
Диспенсер – це ємність для зберігання сипучих матеріалів по типу кориці, цукру/цукрової пудри чи какао. Використовується для прикрашання напоїв та посилення їх смакових якостей. Якісний диспенсер не тільки красивий сам по собі, дозволяючи ефектно прикрасити напій за пару секунд, але й не висипле зайвої кількості вмісту.
Крім того, складно уявити, що бариста буде працювати без кави (це ж найголовніший інгредієнт)! А її сорти та різновиди – це вже теми для численних окремих статей, які ви можете прочитати в нашому блозі.