Ви любите випити свою ранкову, денну чи вечірню каву, закусивши її булочкою, круасаном чи шоколадкою? Чи просто з молоком, щоб насолодитися шовковистістю та м’якістю смаку? Це вірний вибір, який до вподоби сотням мільйонів людей у ​​всьому світі. Але, крім принципу доповнення смакової гами солодкими варіантами їжі та напоїв, гастрономія також знає доповнення за принципом протилежності.

Науковий та сучасний метод аналізу поєднання їжі та кави (та інших напоїв) будується на використанні газового хроматографа — це хіміко-фізичний метод виокремлення зі складу речовин компонентів для їх якісного та кількісного аналізу. Щоб не втомлювати вас нудними подробицями його роботи та інтерпретації одержуваних даних, просто скажемо, що за його допомогою фахівці з їжі та напоїв можуть аналізувати поєднання тих чи інших елементів смаків та запахів між собою.

Нижче ми наводимо вам список конкретних рекомендацій щодо варіацій поєднань кави та конкретної їжі. Вони за рахунок доповнення один одного чи контрасту між своїми основними органолептичними якостями допомагають краще розкрити як ноти смаку та запаху один одного, так й створити найкращу основу для насолоди у вашому гастрономічному виборі.

Поєднання кави та їжі, визнані найкращими

  1. Фрукти та ягоди.
  1. Усі ягоди оптимально поєднуються у свіжому вигляді з кавою з Гаїті та Кенії. А саме з ягодами синіх та чорних відтінків оптимальною буде кава з Ямайки та Ємену.
  2. Кава з Гаїті та Танзанії краще розкриється, будучи спожитою з фруктовою випічкою з фруктів із кісточкою: сливи, абрикосу, вишні, персику та ін.
  3. Тістечка та тарталетки чудово йдуть з кавою з Бразилії та Коста-Ріки, від середньої до максимальної ступені обсмажування.
  4. Екзотичні фрукти з яскравою кислотністю, гостро вираженим чи незвичайним смаком можуть переборщити загальну смакову гаму, тому вони в цілому не рекомендовані до кави. Винятком можуть бути фрукти, вкриті шоколадом: тоді їхня загальна кислотність зменшується, солодкість підвищується, а поєднуються вони з майже будь-якою африканською кавою. Наприклад, із цитрусовою з Ефіопії, регіону Сідама.
  5. Шоколад.
  1. Незважаючи на те, що шоколад у принципі поєднується з майже будь-якою кавою, особливо виражений смак ви отримаєте, поєднавши солодкий (не гіркий) шоколад (звичайний чи молочний) з чашкою еспресо, лунго чи рістрето без цукру.
  2. Шоколадні печива (брауні) підійдуть до повнотілих варіацій з Гватемали чи Індонезії, від середнього до сильного обсмажування. Шоколадні муси загалом підходять до будь-якої арабіки. Колумбійська кава відмінна з ванільно-шоколадним морозивом та з випічкою такої ж смакової гами.
  3. Чорний шоколад відтінить смаки кави з Гватемали, Ефіопії, Індонезії та Бразилії. Кава повинна бути сильного обсмажування.
  4. Слабо обсмажена кава з Ефіопії, Ємену, Суматри, Кенії, Коста-Ріки та Колумбії буде оптимальною з білим та молочним шоколадом.
  5. Випічка
  1. Печиво, пончики та аналогічні їм варіанти дуже добре поєднуються з шоколадними та фруктовими різновидами кави, як й з еспресо.
  2. Торти самі по собі самодостатні в смаку та в основному лише заб’ють ноти кави, особливо якщо ви п’єте вприкуску з дорогим сортом.
  3. Домашній пиріг з яблуком чи морквою буде гарним з колумбійською кавою.
  4. Карамель та все з її вмістом поєднуються з кавою найгірше, але якщо ви все ж таки хочете спробувати, то виберіть каву з Гватемали та Індонезії.
  5. Коричні вироби підуть з кавою з Гватемали та Колумбії.
  6. Круасани, з начинкою чи без, відмінно п’ються з кавою з молоком чи згущенкою.
  7. Мафіни спробуйте з мексиканською чи костаріканською кавою.
  8. Вівсяне печиво та вівсянка з молоком поєднуються з кавою з Нікарагуа середнього та легкого обсмажування.
  9. Все з цукатами та бананами добре п’ється з кавою з Колумбії, Коста-Ріки, Кенії та Кони.
  10. Поєднання солоної їжі та кави.
  1. Яйця з м’ясом чи сосисками поєднуються з кавою з Коста-Ріки.
  2. Свій омлет (з молоком чи без) спробуйте з кавою з Яви, Суматри чи Індонезії.
  3. Смажене м’ясо та шашлик спробуйте з сильно обсмаженою кавою з Колумбії, Ємену чи Індонезії.