Незвичайні кавові бленди світу
Бленди (або, як їх ще називають, суміші) кави – це не просто «% арабіки та % робусти» в пакеті, як прийнято вважати у багатьох виробників та споживачів. Це поняття набагато ширше:
- суміші кави різного ступеню обсмажування;
- додавання цікавих чи незвичайних ароматизаторів;
- поєднання, різні за міцністю;
- або варіації, отримані не надто звичайним шляхом (наприклад, як Kopi Luwak – один з найвідоміших видів кави, але про багато аналогічно ферментованих сортів просто мало говорять).
В результаті створюються такі варіації кави, які куди більші ніж «відсоток до відсотка». Про них та про деякі моно-сорти ми вам розповімо у сьогоднішньому матеріалі.
- Суміш «Смертельне Бажання» (США)
Свою яскраву назву бленд, виконаний з арабіки та робусти, отримав завдяки винятковій міцності. У ньому вражаюча кількість кофеїну, яка не просто бадьорить, а грає на нервах та перевіряє міцність шлунку. Виробляється у США цією компанією та позиціонується як «найміцніша кава в світі». Деякі назви його різновидів на сайті виробника приваблюють своєю нордичною готичністю. Наприклад, як вам така назва: «Сила Одіна з Валгалли»?
1 кілограм продукту коштує приблизно 30 доларів США, не рахуючи ціни доставки.
- Мусонна кава (Індія)
Звісно, пити чашку гарячої кави, дивлячись як йде за вікном дощ, – це одна з приємних насолод цивілізованої людини. В Індії спеціально чекають настання сезону мусонів, щоб виробляти спеціальний сорт арабіки, іменований «мусонною кавою». Для цього зерна укладають в 10-15-сантиметрові шари на складах, щоб ті вільно продувалися вітрами, насиченими холодом та вологою мусонів, що розпочалися. Боби кави набираються вологою, збільшуючись в розмірах приблизно у 2 рази, набуваючи слабкого золотистого відтінку, що все результує у м’який та низько кислотний смак.
- Грибна кава (Фінляндія)
Цей бленд виходить з домінуючої арабіки (аж до 100%, де робусти не більше 10%), до зерен якої додають перетертий гриб, відомий під назвою «Грива Лева» (Hericium erinaceus), він же – їжовик гребьончатий (сироїжкові). Інші його назви – «Дідова Борода», «Грибна Локшина», та навіть «Мавпяча Голова». Навіщо його додавати до кави, запитаєте ви? У нього висока медична та харчова цінність. Так, за смаком він нагадує м’ясо креветок, а по фармакології він – стимулятор імунітету.
- Кавовий напій з цикорієм (США)
Цикорій – сам по собі замінник кави для людей з певним спектром захворювань, але, виявляється, з нього можна робити сучасні кавові суміші. Так, в Новому Орлеані (США) місцеве Кафе Дюмон пропонує суміш зерен арабіки (до 80%) та смаженого цикорію, що дає напою наліт солодощі горіхів та зменшену кислотність. У чашку також додають молоко та подають з млинцями.
І наостанок трохи інформації про те, які цікаві смаки ви отримаєте, якщо погратися з різними сортами:
- Суміш Мокка та Джава з повнотілим ароматом та смаком кави й какао
Незважаючи на те, що какао взагалі не додається до даної суміші, ви отримуєте стійкий аромат цієї рослини, що пробивається крізь гущу терпкої кави, змішавши одну третину «Єменської Мокко» та дві третини сорту «Суматра Мандхелінг».
- Чорний та білий
Даний бленд можна отримати, змішавши один й той же різновид кави арабіки, просто різних обсмажувань: лайтового та максимального. 50/50. На виході у вас вийде одночасно шоколадний та кислий смак, насичений та ніжний. Ви можете зробити суміш з будь-якого одного сорту чи спробувати кілька різних – на виході отримуючи кожного разу новий результат власного експерименту.