Подавати каву в чашці, кухлі чи склянці — це класика… Нудна, втім, класика. Ось ми й запитали себе, а в чому ще можна подавати каву? Тобто, в якій ємності це робити, коли вам навіть найвеселіші чашки вже набридли? І виявилося, що ми не одні такі у світі, хто прагне креативних експериментів! Вирушайте разом з нами серпантином креативної подачі кави, і дізнайтеся, з яких ємностей можна пити каву, крім нудних чашок і картонних стаканчиків.
- Шоколадні чашки: кава подається у чашках з їстівного шоколаду. Після того, як ви доп’єте каву, ви можете смачно перекусити такою чашкою. Чи навіть у процесі.
- Вафельні
конуси чи чашки. Подібно до чашок, виконаних повністю з шоколаду, їстівний
вафельний ріжок може бути навіть ще смачнішим. Залежно від того, як ви вирішите
питання подачі, напій може бути різним:
- У порожніх ріжках: каву просто цікаво пити;
- У ріжках з морозивом знизу і кавою зверху: у міру танення морозива і його природного змішування з кавою, ви отримаєте десерт-напій афогато (спочатку дуже кавовий, а під кінець — повністю морозивний);
- Якщо це буде просто вафельна чашка, це буде зручніше і стійкіше, аніж конус.
Ті кав’ярні і ресторани, які відрізняються такою подачею, кажуть, щоб сповна насолодитися напоєм і щоб кава не вилилася через розмоклу стінку вафлі, її внутрішню сторону треба зміцнити покриттям з шоколаду — тоді така посудина нормально протримається 5-10 хвилин.
- Фруктові оболонки: апельсин, лимон, грейпфрут, авокадо, кокос. З них треба заздалегідь видалити весь внутрішній вміст (м’якуш). У кокосі м’якуш можна залишити. Тільки треба просвердлити отвір, куди наливати каву. Можна навіть її змішати з кокосовою водою, отримавши фантастично класний смак. Як і приготувати на цій воді.
- Порожні овочі, наприклад, гарбуз (особливо, його міні варіанти). Очищений солодкий перець. Чи огірок (особливо старий, із жорсткішою шкірою). Також ще кабачки. Врахуйте, однак, що таке сусідство змінює смак кави зовсім не на краще. Принаймні, смак навряд чи буде привабливим.
- Бамбукові чашки. Еко-френдлі налаштовані кавомани можуть використовувати чашки з натурального бамбуку. Тільки він має бути достатнім у діаметрі, наприклад, від 4 см і більше. А якщо кавоман ще й рукатий, то може і сам зробити такі чашки з бамбука, який можна зрубати в найближчих джунглях (за відсутністю таких в Україні, можна купити палицю бамбуку в будівельному гіпермаркеті разом з ножівкою по металу для тонкого акуратного зрізу і м’якою наждачкою для зм’якшення кутів).
- Пробірки. У деяких експериментальних кафе, барах і інших закладах у мензурках найчастіше подають алкоголь. Це весело і зазвичай веде до рясного перевищення норми. Але кава в пробірках — це можливість не просто освіжити подачу, але й зробити її футуристичною. Прикольно буде, якщо видів кави, що подаються, кілька, і в сеті пробірок можна легко продегустувати різні варіанти.
- Яєчна шкаралупа. Очистіть і добре помийте зсередини звичайну шкаралупу. Круче буде використовувати яйця різних птахів, а не тільки курячі. Наприклад, страусине — воно об’ємом добре за 100, а то й за 200 мл. І в нього поміститься не тільки шот еспресо, а цілком навіть американо чи щось ще об’ємом до чверті літра.
- Видовбаний білий хліб. Обов’язкова умова — у ньому має бути дуже стійка скоринка. Ви, мабуть, їли суп, налитий у порожній хліб? Приємною його «фішкою» є те, що можна в міру поїдання закусувати, відщипуючи від стінок. Аналогічно і з кавою. Для сприятливішого ефекту можна замінити хліб на здобну випічку потрібної форми.
До речі, у процесі вивчення питання ми навіть натрапили на те, що люди не просто подають каву в апельсині, очищеному від м’якоті зсередини, а прямо варять у ньому каву на плиті. Натурально очищують від м’якоті апельсин, заливають усередину воду, кладуть каву і ставлять на вогонь. А потім дивляться, як його олії в скоринці горять оранжево-синьо-червоними міні-феєрверками, а напій усередині і не думає варитися, бо апельсин горить, але має вкрай малу теплопровідність. Якщо його обернути у фольгу, то він вже не горить, але і теплопередача погіршується (тобто, нагріти напій навряд чи можна, не кажучи вже про те, щоб закип’ятити). У результаті виходить щось таке, що аж ніяк не можна порекомендувати як каву. Хіба що ви насолодитеся самим процесом експериментування, що теж непогано:)