Є кілька цікавих різновидів чаю, про існування яких мало хто знає. До них слід віднести:
- геммайтя;
- пу-ер;
- оолонг.
Перший різновид має японські корені і готується за особливим рецептом. Для приготування використовують обсмажені чайні листи середнього розміру, а також неочищений і просушений рис. Чай геммайтя, на відміну від інших сортів, дуже поживний.
Абсолютно несхожим зі звичним розсипчастим чаєм є пу-ер. Його листя спресовують і витримують тривалий час. Чим довше це відбувається, тим більше користі принесе даний чай і тим смачнішим він буде. Смак у чаю пу-ер дуже специфічний, тому розпивати його з цукерками не вийде. Також, його вважають найекономічнішим з усіх чайних напоїв, так як заварювати його можна близько 10 разів.
Вишуканим різновидом чайних напоїв є чай оолонг. Він дуже смачний і ароматний, а також містить багато кофеїну. Його не рекомендовано вживати перед сном.
Різновиди чайних сортів, що коштують цілий статок
До маловідомих, але дорогим і унікальним різновидам слід віднести:
- Да хун пао. Найцінніший різновид, який реалізують виключно на аукціонних торгах за 700000 $ за один кілограм.
- Тай Ши У-Лун. Це зелений сорт, що володіє чудовим смаком. Його оцінюють в 250000 $.
- Ан-Сі. Різновид білого сорту, ціна досягає 160000 $.
- Дарджилінг. Один із сортів чорного чаю, що росте лише в одному місці на планеті. Виробництво даного виду чаю є дійсно складним. Один кілограм оцінюють в 18000 $.
- Цзюнь-Шань Інь-Чжень. Різновид жовтого китайського чаю, який коштує близько 8000 $. Секрет виробництва дбайливо зберігається.
- Сенча. Цей чай має досить незвичайний смак. Це пов’язано з незвичним способом обробки листя – пропарюванням. Вартість за кг – 6200 $.
- Ті Гуанінь. Має прекрасні властивості, такі як: ефект спалювання жирових клітин і провокування вироблення різних позитивних гормонів. Його вартість – 1700 $.
- Байчи. Це різновид білих сортів. Професіонали пояснюють високу вартість (1200 $) саме тим, що представлене дерево «Байчи» зростає лише біля одного китайського містечка. Крім цього, чай виробляють виключно з перших листочків, які з’являються на дереві.
Кожному різновиду притаманні характерні ознаки, вони є унікальними і неповторними.