Кава з молоком — смачніша, ніжніша, розбавляє напій, змінюючи його текстуру і даючи зовсім інший смак. Все це так. Але не все, що ви можете прочитати в Інтернеті щодо змішування молока і кави, заслуговує на прийняття на віру. Нижче ми зібрали кілька міфів і правдивих фактів про цю смачну суміш. Сподіваємося, що ця стаття трохи розширить ваш світогляд.
- Молоко, змішуючись із кавою, не нейтралізує кофеїн.
А просто розбавляє відсотковий зміст. Саме тому напій з молоком відчувається нашими смаковими рецепторами як м’якіший і ніжніший. Так що якщо вам хтось сказав, що в результаті додавання молока в напої поменшало кофеїну — не вірте: він увесь залишився там, у вашій чашці. Просто тепер, щоб отримати таку ж саму його дозу, треба випити більше обсягу. Це й зветься відсотковим змістом.
- Не кожне молоко однаково смачне.
Тут складно сперечатися, адже молоко від корови і від мигдалю зовсім різне на смак, і по-різному формує смак напою, його піну і загальну текстуру. І в цілому, всі види молока — рослинного і тваринного походження — дуже різні за вмістом мікроелементів, що впливає на смак безпосередньо. Крім того, на щось ми маємо алергію, а на щось — ні. Ну й різницю в ціні заперечувати теж немає сенсу.
- Молоко нейтралізує антиоксиданти.
Так, це вірно для молока тваринного походження. Казеїн (білок, який міститься в ньому), вступає в реакцію з поліфенольними сполуками з кавового зерна і відбувається нейтралізація антиоксидантів. Однак якщо ви візьмете рослинне молоко, то цієї неприємності не станеться. Список рослинного молока, яке можна знайти на ринку України, складається з: кокосу, сої, мигдалю, рису, вівсянки, гороху, кеш’ю і кіноа.
- Молоко додає калорійності.
Це вірно настільки, скільки калорій у тому чи іншому молоці, яке ви додаєте до кави. Якщо берете нульовку — про зростаючу калорійність можете не хвилюватися. Щодо рослинного молока, то тут немає напою, у якому калорій не було б зовсім. Найменш калорійним будуть кеш’ю і мигдаль (25-50 і 30-40 ккал на чашку об’ємом у 240 мл). Найбільш калорійними є рисове і вівсяне молоко (на той же обсяг, у них калорій 100-120 і 120-150 відповідно).
До речі, цукор (як і мед) теж калорійний — враховуйте цей момент.
- Молоко не дозволяє насолодитися смаком.
Будемо відвертими — це палка з двома кінцями. З одного боку, справді, ексклюзивні і рідкісні сорти і мікро лоти кави суттєво постраждають, якщо в них додати молоко. Цим ви вб’єте всі грані смаку і аромату напою, який може коштувати сотень чи навіть тисяч доларів за кілограм зерна. З іншого боку, молоко робить жахливу каву цілком стерпною, а додаткова цукрова добавка робить її навіть нічо такою.
- Антураж кав’ярні і лате-арт роблять напій смачнішим.
Коли ми споживаємо каву поза домом, часто прагнемо до гарної візуальної подачі напою. Усміхнений вмілий бариста зі спритними руками здатен зробити чудовий лате-арт, який додасть до насолоди напоєм. Безперечно, краса, видима нами очима, помітно підвищує почуття задоволення споживання напою, порівняно з тим, що ви приготували б вдома. Навіть додавши ту саму кількість молока, насолода буде іншою. Антураж закладу сильно впливає на смак, погодьтеся? А тому, навіть якщо вам додали не те молоко, ви навряд чи скаржитиметеся. Скоріше, просто вдихатимете густі аромати кав’ярні, якими просякнуте повітря.
Так що, зрештою, чи молоко відповідальне за вашу насолоду кавою, чи ваш настрій? Діліться у коментарях до цієї статті!