Хочете дізнаватися щось дійсно нетривіальне? Тоді швидше читайте другу частину цікавинок, пов’язаних з цим запашним напоєм. Першу частину шукайте тут.

  1. Сер Ісаак Ньютон був завсідником однієї з кав’ярень свого міста. Якось у нього не було можливості попрацювати в своєму кабінеті, а тому він робив аутопсію дельфіна просто за столиком кафе!
  2. У 1500-х та 1600-х роках кава називалася як «Вино Аравії» чи «Аравійське вино», оскільки уся сировина поставлялася з місцевості, сьогодні відомої як Саудівська Аравія.
  3. Приблизно 1000 років тому, до того як люди відкрили сучасний спосіб споживання кави, вважається, що зрілі кавові зерна збирали та перемелювали цілком на якусь подобу козинаку. Він служив живильним «енергетичним батончиком» для тодішніх мандрівників та людей, які відходили далеко від будинку по роботі. «Козинак» досить довго міг зберігатися без псування.
  4. Одними з перших задокументованих застосувань теплиць для комерційного вирощування рослин були Голландські теплиці, побудовані близько 1616 року, коли голландські купці нелегально вивезли з Африки кущ кави для обходу заборони місцевих виробників на експорт рослин, придатних для культивації. Так мета зберегти монополію на поставки кави провалилася, зате увесь світ тепер знає про напій. Правда, конструктивно ці перші теплиці відрізнялися від сучасних. Перша відносно сучасна модель них була побудована між 1800 та 1810 р.р. в Голландії для вирощування тропічних медичних рослин французьким ботаніком Чарльзом Люс’єном Бонапартом.
  5. Існує прямий зв’язок між ім’ям мови програмування «Ява» та кавою. Коли Джеймс Гослінг, один з людей, що стоять у витоків компанії Oracle, відомої у 1982 як Sun Microsystems, придумував назву для мови програмування, винайденою ним та його командою, мова називалася «Дуб», як відсилання до дуба, який ріс поруч з офісом, де працював Гослінг. Виявилося, однак, що назва «Дуб» вже була зайнята іншими ІТ-компаніями, а тому було зібрано нараду для придумування нового імені. «Ява» (Java в мові оригіналу) була вибрана як така, що відображала динамічність, революційність та задоволення від користування мовою, як відсилання до якостей кави, багато літрів якої було випито в процесі брейншторму. З цієї ж причини офіційним логотипом мови сьогодні є паруюча чашка з кавою.

Пили б вони не Яванску каву, назва теж могла б бути іншою? :)

До речі, граючи сьогодні на вже досить стійкому зв’язкові між ІТ галуззю та кавою, деякі ІТ компанії навмисно роблять свої логотипи пов’язаними з напоєм. Так, ІТ-компанія Briar Interactive використовує в одному зі своїх продуктів кавове зерно в якості частини логотипу.

  1. В Європі пізнього Середньовіччя навіть через багато десятків років після завершення активної фази полювання на відьом, ініційованою Церквою, жінки, вочевидь, все одно масово асоціювалися з Сатаною та відьомством. А оскільки в цей час кава активно осуджувалася Церквою та називалася в народі «гірким винаходом Сатани», то жінки допускалися до громадських кав’ярень, на відміну від всіх інших західноєвропейських країн, куди допускалися тільки чоловіки. Втім, коли до кави додумалися добавляти цукор, то кава була офіційно схвалена Папським указом Климента 8-ого, який розкуштував її «справжній» смак, так улюблений сьогодні сотнями мільйонів людей.