Втомилися від нудних Флет Уайта, фрапучіно чи лате? Душа прагне до чогось новенького? Тоді ось вам список назв та рецептів кави, про які ви (можливо) ще не чули.

Біла Іпохська кава

Родом напій з міста Іпох, що в Малайзії. Широко розкручений путівник “Lonely Planet” за цей рецепт навіть назвав місто одним з трьох кращих кавових міст світу (уявляєте?). Для його приготування зелені кавові зерна смажаться з маргарином, виробленим із пальмового масла, а подача відбувається з солодким згущеним молоком. Саме через згущенку дана кава була названа «білою». Втім, в Малайзії будь-яку каву будуть називати «білою», якщо до неї додане молоко, згущене молоко чи вершки, тому для відмінності до назви додано слово «Іпохська».

Бічерін

Напій в оригіналі зветься Bicerin, родом з Турину, П’ємонт, Італія. За своєю суттю це шоколадний напій, що робиться з еспресо, гарячого какао та молока. Подається в невеликій склянці чи в чашці. Його особливістю є те, що інгредієнти не змішуються, а просто наливаються один поверх іншого. Може прикрашатися вершками. У перекладі з Туринської мови «Бічерін» це «стакан». Вважається, що напій з’явився в 18 столітті. Великим його шанувальником був Олександр Дюма.

Далгонська кава

Відразу кілька країн вважаються її батьківщиною – Індія, Південна Корея та Макао. Напій виходить змішуванням до кремоподібної консистенції трьох складових: розчинної кави, цукру та гарячої води. Потім до суміші додається гаряче чи холодне молоко. Може прикрашатися різними топінгами: бісквіт, вершки, какао, мед, різнобарвне посипання й т.і. Якщо збивати руками, то може знадобитися 10-15 хвилин (й рука неодмінно втомиться). Якщо робити міксером, потрібно всього 2-3 хвилини. Назва походить від корейського слова “dalgona” – це різновид корейської цукрової солодощі, що схожа за консистенцією на даний вид кави.

Барбаджада

Напій родом з Мілану, Італія, та на італійському звучить як «Барбагліата». Щоб зробити напій, треба збити молоко, каву та какао в рівних пропорціях, додавши цукор за смаком. Можна прикрасити вершками чи зручним топінгом. Напій був особливо популярним у 19 столітті, а у 20 ст. його популярність пішла на спад. Сьогодні цю каву рідко де можна побачити в Італійських кафе.

Галон (Галау)

Українською мовою напій звучить як «Галон» – не так милозвучно, як мовою оригіналу португальською – «Галау». Цей гарячий напій виходить змішуванням еспресо та збитого молока, та подають його в високому худому келиху, на відміну від чашки, в якій подають лате.

Мазагран

Даний напій походить з Алжиру, де його роблять змішуванням кави, цукру, води та додаючи часточку цитрусового (лимон, апельсин). В основному робиться холодним, але може бути й крижаним, якщо додати кубики льоду. Версії мазаграну можуть включати м’яту, ром/бренді/горілку, лайм… А цукор може замінюватися сиропом.

Коррето

Ще один італійський напій в нашому списку. Точний регіон походження в Італії невідомий, але під іншими іменами аналогічний напій відомий в Іспанії, Швеції, Португалії, Франції, Данії та в деяких інших, які заявляють свої права на винахід. Щоб його приготувати, треба взяти всього 2 інгредієнта: шот еспресо та який-небудь міцний спиртний напій: граппу, самбуку, бренді, коньяк чи місцеві аналоги, що активно використовуються в країнах, які перейняли напій у спадок. Наприклад, в Еритреї, яка пережила італійське колонізаторство, туди додається місцевий алкоголь під назвою «арекі».

Кава кон лече

У перекладі з кубинського означає «кава з молоком», але, на відміну від звичного нам рецепту, тут не додається цукор. Кількість молока коливається від 25% до половини, а за обсягом це шот еспресо + додане до нього молоко. Напій стане називатися Кортадіто чи Кубинський еспресо, якщо молоко, що додається, збивається до стану гарячої піни. У багатьох країнах кава з молоком за аналогічним чи схожим рецептом все ж подається солодкою та може навіть прикрашатися легкими топінгами, наприклад, корицею чи шоколадною крихтою.