Як одна з сфер бізнес-діяльності людини, що найбільш активно розвиваються, кавова індустрія не стоїть на місці. Цією статтею ми продовжуємо цикл оглядів на цікаві новинки кавового ринку по всьому світові. 

1. Робот-помічник бариста

З такою роботизованою рукою, як стверджують творці Wingman Cobot, кожен кавовий напій буде однаково гарним завжди. Досить запрограмувати робота на конкретні рецепти і розмістити в зоні його досяжності інгредієнти і техніку — і він працюватиме завжди з однаковою неупередженою роботизованою точністю, що обережно малюючи лате-арт на поверхні чашки, що оперуючи з тендітними деталями кавомашин. Крім того, відвідувачі матимуть змогу спостерігати за його роботою — а це додатковий елемент насолоди від кави, візуальний.

2. Портативний семпл-роастер

Компанія Nucleus випустила The Link — портативний семпл-роастер, який працює з комп’ютером/ноутбуком, й який підтримує багато профілів обсмажування. Для тих, хто не знає, що це, розповідаємо: семпл-роастер — це пристрій, здатний обсмажувати дуже маленькі партії кавового зерна (починаючи від 50 грам закінчуючи парою кілограм за раз). Роастер — це обсмажувач. А семпл — це зразок. Тобто, обсмажувач зразків кави.

Його можна брати з собою (валіза в комплекті), підключити до мережі 220 і до ноуту, де, завантаживши програму з профілями обсмажування, вказати семпл-роастеру, як смажити зерно — і через якийсь час отримати готовий зразок.

Винахід коштує близько 2 тис. євро, тож націлений на професійних учасників ринку.

3. Безконтактний автоматичний диспенсер молочних продуктів

Американська компанія Frieling, яка базується в Нью-Йорку, випустила безконтактну машину, призначену для офісів, громадських місць й інших закладів, де п’ється кава з молоком чи вершками.

Суть інновації — у двох аспектах:

  1. Стати альтернативою одноразовим ємностям із вершками, які додаються в каву, тому що вони дорогі, незручні у користуванні і часто оббризкують.
  2. Запобігти розповсюдженню бруду і бактерій у публічних місцях — щоб налити собі порцію молока чи вершків з диспенсеру, розташованого всередині машини, немає необхідності контактувати з чимось: просто потримайте руку над датчиком, і з носика трубки в підставлену чашку поллється порція рідини.

Втім, як нам здається, це інновація заради інновації: молоко/вершки можуть розбризкатися і при попаданні в чашку (адже між нею і носиком відстань не менше 10 см); внутрішній контейнер вимагає людського обслуговування (а отже, бактерії і віруси все одно можуть потрапити у ємність із молоком при його заміні); машина потребує підключення до електромережі; будь-хто може відкрити кришку і забруднити молоко.

4. Кава, ферментована грибним міцелієм

Компанія Imunica LLC з Південної Кореї пропонує ринкові цікавий продукт — кавове зерно, яке пройшло кілька тижнів ферментації в середовищі, що складається з грибного міцелію. Найкраще зерно, що вирощується на висотах 1800-2200 м над рівнем моря в Папуа Новій Гвінеї (регіон Міравака, Східне Нагір’я), піддають ферментації з міцелієм і спорами наступних грибів: лінтей, шиїтаке, рейші, спарасіс, левова грива, кордицепс й чага. Більшість цих назв українці ніколи не чули, але в П. Кореї і в деяких інших країнах Азії ці назви є звичайними і вельми поширеними. Всі ці гриби вживають у їжу (з різною обробкою, термічною чи ферментаційною).

Для чого виробник це робить? Він стверджує, що заради різних корисних переваг для людини (прочитати про які можна на його сайті). Крім того, смак у кави зовсім не грибний (хоча досить специфічний, але в цілому привабливий). Виробник тривалий час експериментував з якістю вихідного зерна і способом ферментації, щоб на виході отримувати відмінну каву. За його інформацією, ферментована міцелієм грибів кава виходить дещо схожою на Копі Лювак за смаком, яка, як відомо, ферментується у шлунку пухнастих звірків, які звуться циветами.

Щодо ціни — вона висока: 125 дол. США за упаковку меленої кави вагою 340 грам (тобто станом на дату написання цього тексту, це приблизно 13 500 грн. за 1 кг продукту). Але, можливо, смак і дія продукту того варті?