Натуральну каву (мелену, а не гранульовану розчинну) можна використовувати з користю й після того як напій приготований та випитий, якщо з неї зробити просту домашню косметику. Нижче ми вам розповімо кілька простих застосувань кави в домашніх умовах як косметичного засобу.
- Скраб
Неможливо собі уявити нічого більш натурального у якості абразивної основи для скрабу, ніж мелену каву. Крім того, що дрібні частинки забезпечують відмінний пілінг, вони ще й насичують шкіру маслами, мікро- та макроелементами, амінокислотами та вітамінами. У цій якості може бути використана помелена, проте не заварена кава, а також заварена, правда, остання втрачає значну частину своєї натуральної сили, проте, за завірянням користувачів, макуха більш м’яко очищає шкіру, ніж невикористана кава.
В Інтернеті є маса рецептів приготування скрабів. Ми ділимося кількома, а більше результатів ви можете знайти самостійно (проте більшість буде схожими на нижченаведені).
- Мелену каву чи макуху змішайте з гелем для душу чи рідким милом;
- Виберіть будь-яке базове масло для тіла, яким ви користуєтеся (наприклад, мигдальне, виноградних кісточок, гарбузове та ін.) чи їх суміш, та додайте коричневий цукор. Пропорції: 2-3 столові ложки кави, 50 мл олії та 1-2 ст. л. цукру;
- На меду: візьміть 50/50 кави та рідкого меду вподобаного вами різновиду й добре змішайте. Пам’ятайте, що такий скраб треба готувати максимально близько до часу застосування, так як він, набуваючи густоти, перетворюється на брусок чи на занадто густу масу. До того ж, його не можна зберігати в холодильнику, щоб уникнути кристалізації. До речі, в медовому скрабі кава може бути замінена на крупнокристалічну сіль (можна й Гімалайську рожеву) для збільшення ефекту механічного пілінгу (що може бути необхідно при целюліті), але цим ви забираєте корисні складові розмеленої кави. Однак мед сам по собі містить понад 200 хімічних сполук та елементів.
- Маска
Маску з кави можна зробити для лиця та волосся. Такі маски 100% не будуть містити «покупної» хімії, довгий список якої незмінно супроводжує будь-який флакончик краси, що купується в супермаркеті чи спеціалізованій аптеці.
Шкіра після кавової маски стає більш тонізована, рівна за кольором, насичена тими корисними речовинами, які містяться в її компонентах, зморшки зменшуються, лімфодренаж шкіри поліпшується, підвищується тургор шкіри. З волоссям відбувається все те ж саме (тільки «зморшки» замініть на «вирівнювання»). До того ж, через природні масла в каві, волосся стає куди легше розчісувати – ось вам й заміна вашої регулярної маски після шампуню.
Ми рекомендуємо вам уникати нанесення на область навколо очей – там використовуйте спеціальні креми для ніжної шкіри.
Рецепти масок включають в себе (крім кави) наступні на вибір (одне з):
- Кокосове/оливкове/жожоба/виноградних кісточок чи інше ваше косметичне масло;
- Жирні вершки не менше 20%;
- Йогурт без добавок;
- Мед;
- Кефір;
- Біла/жовта/зелена/червона/синя косметична глина (2 частини розмоченою за інструкцією чи вже готової глини на 1 частину кави);
- 2-3 тертих яблука +3-4 краплі лимонного соку (яблуко можна замінити персиком, лічі чи будь-яким іншим солодким сезонним фруктом чи ягодою, але якщо ви берете ягоду, тоді не додавайте сік лимону, щоб уникнути високої кислотності) +1 ст. л. з гіркою кави.
Якщо не вказано інше, то додавайте компоненти до кави в пропорції обсягу 1:1.
Перед застосуванням будь-якого компонента, переконайтеся, що у вас немає на нього алергії чи негативної шкірної реакції. Не тримайте маску на шкірі більше 20 хвилин, а на волоссі – більше 30-40 хвилин. Ретельно змивайте маску теплою проточною водою, а перед застосуванням очистіть шкіру тоніком до повного очищення (особливо від косметики).