У сьогоднішній статті ми розповімо як правильно готувати і подавати каву по турецьки.
Практичний кожен житель України хоч раз бував або запланував поїздку в країну all-inclusive і ідеального ледачого відпочинку – Туреччину. Піщані пляжі, тепле море, білосніжні посмішки люб’язного персоналу зі своїми традиціями ваблять наших співвітчизників круглий рік. Але зараз, коли часу на подорожі в метушні передноворічних авралів годі й шукати, ми все ще можемо подумки переміститися в турецька оазис, зробивши пару ковтків кави, що бадьорить, з турки.
Національний напій з чудовим ароматом і різноманіттям смаків з’явився в Оттоманській імперії в другій половині XVI століття. З тих пір ритуал турецького кавування обріс безліччю нюансів і традицій, одна з яких поширилася і на інші країни – ворожіння на кавовій гущі. Після розпиття кави потрібно перевернути чашку догори дном і залишити охолоджуватися на блюдце, а отриманий візерунок з кавової гущі розшифрувати згідно з довідником.
Приготування кави по-турецьки – це справжнє мистецтво. Бариста слід вибрати правильний об’єм турки, орієнтуючись на кількість гостей, адже неправильний об’єм рідини зіпсує весь смак і аромат. Вода для приготування повинна бути кришталево чистою без домішок і солей. Помел – дуже тонким, як мука, а зерна свіжообсмажені. В турецьку каву не прийнято класти цукор і спеції після приготування, так як вони можуть пошкодити пінку. Молоко і кава по-турецьки в класичних рецептах ніколи не зустрічаються, але бариста може приготує напій на свій розсуд або за бажанням клієнта.
Подається кава теж по-особливому: напій з джезви переливається в підігріту маленьку чашечку з товстими стінками, поруч ставиться склянка з водою і кладеться ложка з довгою ручкою. Показником правильноъ кави є піна, яка повинна триматися шапкою на ложці протягом декількох секунд, не розтікаючись. Турецька кава п’ється повільно і з задоволенням. За кожним ковтком напою йде ковток води, що підсилює смак.
Міцна, обпалююча і зі спеціями – це все про каву по турецьки. У своїй гіркоти вона може конкурувати тільки з роботами італійських кавових майстрів, про яких ми розповімо в нашій наступній статті.