Ви завжди хотіли знати, чим відрізняється один метод заварювання від іншого з точки зору технології та результату? Ми розповімо вам!
Гейзерна кавоварка (вона ж мока чи мокка)
Це – один з найбільш простих методів заварювання. Напій вариться на плиті та, на відміну від звичайної турки, не проливається на плиту, коли водно-кавова суміш збільшується в своєму киплячому обсязі. Процес заварювання відбувається під тиском пари, що просочується з нижньої частини через мелену каву в середній частині, піднімаючись до верхньої частини. Дайте напою покипіти пару-трійку хвилин (але не спаліть до гіркоти) та вуаля – вже готово!
Холодне заварювання
В основі методу лежить молекулярна дифузія – коли молекули однієї речовини переходять в іншу з плином часу в ході природного фізико-хімічного процесу. З води – до кави, з кави – до води.
Для приготування, додайте в холодну воду в 1,5-2 рази більше кави, ніж ви зазвичай використовуєте при гарячому заварюванні та залиште суміш на 12-24 години при кімнатній температурі. В результаті виходить насичений смаком напій, який можна пити в отриманій консистенції чи розводити (у т.ч., молоком). Цукор та вершки додайте за бажанням. Кому підходить такий напій? Тим, у кого ну просто немає вогню чи електрики під рукою чи якщо хто є любителем холодної кави. До того ж, для приготування можна використовувати будь-який підручний посуд чи ж придбати спеціальний чайник для холодного заварювання (такі також продаються).
Аеропрес
Його дві головні особливості: швидкий час приготування напою та м’який смак останнього. На ринку є моделі з автоматичним та ручним управлінням. Як готувати: насипаєте каву на паперовий фільтр, встановлений на жорстку поверхню, що пропускає краплі, заливаєте її гарячою водою та здавлюєте поршнем, що просуває рідину через каву прямо до чашки. Аеропрес можна назвати ручним аналогом дорогих кавоварок.
Крапельна кавоварка
Примітивність технології цієї кавоварки може як засмутити споживача, так й стати для нього саме тим, що він шукав протягом всього життя. Суть: вода нагрівається звичайним електричним елементом, подається краплями чи невеликою цівкою на фільтр, наповнений меленою кавою, через який напій стікає під гравітацією в знімну ємність для кави чи чашку. Багато споживачів зазначають, що крапельний метод не дає стабільних результатів за смаком та запахом, так як не контролюється ані подача води, ані її температура, чи стабільність помелу зерен або їх повне використання. Але частина споживачів говорить, що ось прямо, клас.
Еспресо машини
Це найдорожчі в покупці та обслуговуванні кавові машини, ціни на які можуть доходити до 10 тис. доларів США. Не дивно, що для дому таку не купиш (якщо ти не олігарх). Окупність такої «крихітки», що займає половину квадратного метра, підходить тільки для місць з великою прохідністю чи для дуже помпезних офісів, що не заморочуються такою дрібницею як «окупність». Зате на виході – кремово-ніжний ароматний напій, що робиться під тиском.
Машина стабільно демонструє якість приготування зважаючи на абсолютно контрольовані показники технологічного процесу, такі як тиск, температура, наповненість відсіку для кави чи подача води. Втім, для завжди однаково зачаровуючої чашечки кави просто знайдіть кафе з гарною еспресо машиною – та не витрачайте річний сімейний бюджет на її купівлю.