Ми продовжуємо знайомити наших читачів з регіонами зростання кави в світі. У цій статті ми зробимо ближче до вас Індійській кавовий регіон під назвою Чікмагалур. 

Саме тут 350 років тому були посаджені перші кавові зернятка в Індії. Ми не скажемо вам причину, з якої перші зерна кави в Індії були посаджені саме тут, але більшість професійних учасників ринку сходяться на думці, що місцевий грунт – ідеал для вирощування кави. Звичайно ж, в сукупності з кліматом. Звідки люди це знали 350 років тому? Гарний здогад чи просто неймовірне знання геології своєї країни?

Сьогодні економіка регіону більш ніж на 90% залежить саме від кави. Тут працюють понад 15 тисяч виробників, понад 95% яких – дрібні та мікроскопічні, тому, як ніде в іншому місці світу, кава в Чікмагалурі – це сімейний бізнес.

Співвідношення виробництва арабіки та робусти в регіоні – 2/3 до 1/3. Загальний обсяг близько 55 тис. тон на рік. Тут росте близько 20 основних різновидів кави, з дуже різним вмістом кофеїну – від 0,5 до 3 мг на 100 грам, що є стандартним як для арабіки й робусти, так й для кави з природним низьким вмістом кофеїну.

Подорожуючи цими краями, ваше око буде радіти нескінченним насичено-зеленим плантаціям кави та просто буйній рослинності, яка росте від рівнин до узгір’їв. У багатьох місцях можна подорожувати з рюкзаком, не несучи при цьому з собою купи одягу, адже це частина «помірної» у кліматі Індії, де температура не опускається нижче +21°, але й не стрибає вище +32 °С. Температура води тут приблизно +28 °С круглий рік, крім серпня та грудня, коли обрушується аж на цілий градус нижче. Втім, з травня по вересень сюди не рекомендується їхати через найбільш дощову погоду. Сильного вітру тут не буває. І, якби не висока (а тому некомфортна) відносна вологість між 62% та 90% круглий рік, це місце реально могло б претендувати на звання «рай на Землі».

Сюди з’їжджаються в рамках внутрішнього та міжнародного туризму, щоб подивитися на ідеальні, немов з реклами, поля зелених кавових кущів. Найпопулярнішими місцями вважаються Тадж Гарден (Taj Garden), що мальовничо розкинувся на помірно горбистих схилах та Ігл Ай (Eagle Eye), створений за типом винограднику, що складається з довгих рядів кущів, між якими можна пройтися з чашкою кави в руці із зерен з цього ж місця. Джангл Грінс (Jungle Greens) примітний не тільки плантацією, але й кафе, в якому ванільну каву з дивовижним ароматом готують, занурюючи в чашку чорної кави цільні ванільні боби.

До речі, висока ймовірність того, що з вашого готелю ви зможете спостерігати за роботою збирачів кави, так як тут плантації не тільки максимально наближаються до територій готелів, але й готелі, бува, будуються на самих плантаціях. Тому ваш Інстаграм з відпочинку в такому місці буде заповнений спільними фотографіями зі збірницями (адже більшість «співробітників» плантацій – жінки).

Крім того, що в Чікмагалурі все максимально пов’язано з культурою кави, деякі туристичні цікавинки все ж не мають до неї відношення:

  • рафтінг;
  • численні водоспади (навіть є скельний багатоступінчастий на ім’я Хеб) – до речі, кажуть, що саме водоспади роблять тутешній клімат вологим та прохолодним;
  • покупка свіжих соків, спецій;
  • трекінг чи прогулянка на велосипеді уздовж однієї з річок чи кількома гірськими стежками;
  • відпочинок на природі на березі одного з фантастично красивих озер.

Якщо ви не знаєте, в яку екзотику зануритися, та де ще природа залишилася настільки красивою, наскільки вистачає словникового запасу, щоб описати її – їдьте в наступну відпустку в Чікмагалур. Заодно спробуєте тут багато варіацій самої смачної кави на планеті! Ну а повз по-справжньому автентичного музею кави точно не варто проходити.

Фото: Taj Garden

Chikmaglur coffee gardens

Фото: Eagle Eye

Chikmagalur coffee tourism

Фото: Зелені плоди кави Чікмагалуру

https://i0.wp.com/www.loftyspectrums.com/wp-content/uploads/2016/06/coffee-2.jpg?resize=810%2C495