Щодня в світі випивається близько 2,25 мільярда чашок кави чи 0,82 трильйона чашок за рік, а кавовий бізнес дає роботу сотням мільйонів людей в усьому світі.
У США кава – майже так само популярний напій, як й звичайна вода – 66% опитаних сказали, що п’ють воду кожен день, тоді як про каву те ж саме заявили 63% респондентів. Чай вибрали 47%, газовану воду – 36%, алкоголь – 36%, молоко – 35% та сік – 29%. (Спільно ці відсотки більше 100%, так як людина за день може пити різні напої).
За даними 2020 року, найбільше кави в світі споживається в Євросоюзі (34,4% всього світового виробництва), США (18,2%), Бразилії (14,9%), та Японії (5,2%).
Найпопулярнішими кавовими напоями в світі є капучіно, еспресо, лате, Ірландська кава та флет уайт.
Найдорожча в середньому чашка кави продається в Копенгагені, Данія (6,30 дол. США) та Дубаї, ОАЕ (6 дол.), а найдешевша – в Лагосі, Нігерія (0,62 дол. Так-так, в тому самому Лагосі, де наприкінці 2020 бушував голод та мародерство).
Найбільше кави з собою купується в Японії (48%), США (45%) та Канаді (43%), а найменше – в Італії та Іспанії (по 3%).
Серед європейських націй найменше на душу населення кави п’ють в Румунії (2,51 кг на рік), найбільше – в Фінляндії (10,35 кг). В Україні споживання становить 2,8 кг.
У США жінки витрачають на каву на 17% більше грошей, ніж чоловіки. Хм, дивно, чи не так? Особливо враховуючи, що жінки традиційно частіше запрошуються на каву, ніж чоловіки.
Незважаючи на те, що в світі величезною популярністю користуються мережеві кав’ярні, в яких продаж кави – це основний бізнес, в Україні не представлена жодна з найбільших, будь то Starbucks, Dunkin Donuts, чи Costa Coffee. Причина в тому, що їх кава – в рази та навіть в десятки разів дорожча, ніж кава, куплена в будь-якому підворітті, адже готовою гарячою кавою в Україні торгують усі, від бабусь з лотками та ларьків на зупинках до ресторанів та готелів. Тому мережі не бачать перспектив у перенасиченому та нерегульованому хаосі кавового ринку нашої країни. Єдиною міжнародною мережею, яка все ж продає каву, є Макдональдз, але тільки тому, що це – додаткові продажі до страшнюче популярних булок з глютаматними котлетами.
Серед найбільш питущих каву професій в світі відзначені:
- Вчені;
- Співробітники сфери маркетингу та PR;
- Управлінський персонал в сфері освіти;
- Письменники та коректори;
- Адміністративний персонал сфери охорони праці;
- Терапевти;
- Кухарі;
- Професура.
Різні методи заварювання кави були винайдені в таких роках:
- Турецька: 1640 рік;
- Сифон (вакуумний): 1830;
- Еспресо: 1884;
- Крапельний: 1908;
- Френч Прес: 1929;
- Кемекс: 1933;
- У заварнику: 1933;
- Аеропресс: 2005.
У кафетеріях Індонезії прийнято обсмажувати каву прямо при клієнті, показуючи, що зерно – найсвіжішого обсмаження, яке тільки може бути. Й, звичайно ж, така чашка куди ароматніше, ніж у багатьох інших кав’ярнях світу!
У Франції люди, як то кажуть, «на генетичному рівні» ненавидять погану каву, а тому переплачують за чашку дійсно гарного напою. Тому багатьом туристам вартість кави в кафешках великих міст Парижу здається, м’яко кажучи, необґрунтованою. Хоча дивно, що у Франції – не найдорожча чашка кави в світі, згідно з наведеною вище статистикою.
Незважаючи на те, що «Італія» та «кава» для багатьох синоніми, в Італії люди взагалі не хочуть розбиратися в тому, що вони п’ють (сорти, обсмажування, помел, нотки…). Переважна більшість італійців ніколи не пробували каву не з машини, а тому підносять на п’єдестал саме форму (тип напою за вмістом води, кави, молока, вершків, цукру й т.і.), а не зміст. Середньостатистичний італієць (справедливо чи ні – вирішувати вам) вважає, що в каві головне аромат та смак, решта – деталі, про які можна поговорити як-небудь потім.