Точки з приготування та продажу кави як напою існували в світі, як мінімум, за 2 століття до відкриття кав’ярень в Європі. Перше кафе в світі (в форматі закладу з дверима та з відвідувачами всередині) було відкрито в кінці 1400-х років (в Мецці, що на Аравійському півострові). У цій статті ми розглянемо деякі найстаріші кав’ярні в інших куточках світу, їх інтер’єри та історію.
Австрія
В Австрії перше кафе було відкрито українцем (ми вже писали про це), проте кафе в тій будівлі не збереглося. В цій країні існує ряд кафе старших 100 років. Яскравим представником є Кафе Централь (за адресою Herrengasse 14, Відень), відкрите у 1876 р. Серед його численних іменитих відвідувачів були Стефан Цвейг, Адольф Гітлер, Лев Троцький та Зігмунд Фрейд.
Кафе має величезний просторий зал, наповнений мармуром та колонами з позолотою, що підтримують стелю складної геометрії. Столики на трьох затишно розташовані по всьому залу, а центром кафе є місце біля двох великих картин з м’яким диваном та столами побільше.
Венеція, Італія
Кафе «Флоріан» у Венеції було відкрито у 1720 році та вважається найстарішим кафе в Італії, безперервно функціонуючим з дати відкриття по сьогоднішній день. Його відвідували такі видатні особистості як Гете, Казанова, Лорд Байрон, Марсель Пруст та Чарльз Діккенс.
Інтер’єр кафе прикрашають численні картини видатних венеціанців, а його внутрішні приміщення прикрашені вельми багато: картини, позолота, розпис та гравіювання стін та стелі. Вишукані та шикарні меблі під стать персонам навіть найвищого соціального класу доповнюються супер-дорогими дзеркалами та майстерними аксесуарами. Це кафе – справжній куточок нестримної королівської розкоші. На вулиці також є столики для тих, хто хоче попити чашку кави на повітрі.
Англія, Оксфорд
Найстарішим закладом світу, який до сих пір функціонує, вважається, по ряду відомостей, Queen’s Lane кафе (1654 р). Воно було відкрито левантійцем з Сирії, який також відкрив перше кафе в Лондоні. Після свого відкриття кафе переїжджало та відкривало філії. Сьогоднішнє розташування – на розі Квінслейн та Хайстріт, 40. Найчастіші його відвідувачі – студенти Оксфорду.
Кафе у 2009 році перейменувалося на QL. У ньому можна не тільки випити ароматну чашку, але й добре поїсти традиційні британські страви, в числі яких fish & chips.
Оформлення кафе – мінімалістичне, без вишукувань, інтер’єр в основному складається з дерева та скла. Сучасний інтер’єр сповнений темно-коричневих кольорів, а напої можна замовляти на винос.
Осло, Норвегія
Engebret Café (кафе Енгебрет) більше схоже на ресторан високого рівня, ніж на кафе. На цьому місці заклад працює з 1848 року, але сама будівля, в якій воно розташоване, датується 1760 роком. Кафе примітно тим, що в ньому якось працювала офіціанткою кронпринцеса Норвегії Метте-Маріт.
У кафе кожен може замовити ексклюзивну (але дуже дорогу) норвезьку їжу. Втім, поглинати її в такому багатому інтер’єрі – це приємна розкіш.
До слова про останнє – інтер’єр в кожному залі закладу витриманий у приємних гармонійних тонах, з упором на природний вигляд натуральних матеріалів. Присутні множинні картини на стінах. У цьому місці за білими скатертинами легко розмістяться великі компанії.
Париж, Франція
Café Procope, розташоване за адресою 13 Rue de l’Ancienne Comédie, вважається найстарішим закладом Франції, так як воно було відкрито у 1686 році (334 роки тому). До того ж, воно безперервно функціонує з тих пір. Сьогодні це більше, ніж кафе – це повноцінний ресторан з багатющим внутрішнім облаштуванням, хоча ззовні – це нічим не примітний паб, пофарбований в чорний.
Всередині, за французькою традицією, розташовані столики на двох, а загальний інтер’єр витриманий в червоному та золотому кольорах, з гарним освітленням та безліччю дзеркал з картинами.
https://drive.google.com/file/d/1Hy3269qNwroLM-tHrqM_VFBMdtzpagv3/view?usp=sharing