Вдома, на вулиці, на роботі чи на навчанні – люди п’ють каву. Але вдома кава робиться одним чином, на роботі – іншим, а на ходу п’ють таку, що зроблена третім. Але, крім різних способів приготування, кава в різних країнах світу також готується унікально. Деякі варіанти цього бадьорого напою здадуться… трішечки екстравагантними. Задля розширення кругозору, пропонуємо пробігтися по особливостям національного приготування кави в різних країнах світу.
- Ємен
Одні вважають цю країну батьківщиною кави (але з ними сперечаються ефіопи), бо тільки тут каву вирощували й продавали на протязі двох століть. Єменці вважають, що сильно подрібнена кава має піднятися під час нагрівання в джезві 7 разів (але не кипіти!). Напій виходить густий та міцний; розливається в крихітні чашечки, яких має вистачати виключно на 3 ковтка:
- Перший – гіркий як саме життя;
- Другий – солодкий як сама любов;
- Третій – таємничий, як смерть.
- Бразилія
У Бразилії не поділяють східну філософію та не замислюються щодо смерті на третьому ковтку (тому бразильці – одні з найщасливіших народностей світу). Бразильці балують смакові рецептори солодкою кавою у невеликих чашках, приготованою за допомогою тканинного сита. Впевнені – заряджаючись такою енергією, охоплює бажання потрясти власними стегнами у жаркій румбі, сальсі чи ча-ча-ча, ніж кидати зір на бархани нескінченної пустелі, Ємен-стайл.
- Ямайка й Німеччина
Ці країни такі різні за темпераментом, але обидві – такі пустунчики щодо приготування кави, бо роблять цікавий алкогольний мікс! Кава по-німецьки зветься Фарисей. Ром, що прочищає горлянку, тут сором’язливо ховається за шапочкою з кави, збитої з вершками. На Ямайці теж використовують ром (адже ромовий смак непогано поєднується з кавою), тільки тут в хід йде ще й цитрус (очевидно, данина місцевій фауні). Нотки апельсина укупі з чорною кавою, цукром і вершками, щедро приправлені ямайським ромом – і день готовий заграти новими кольорами, навіть якщо за вікном середина тропічної зливи.
- В’єтнам та Малайзія
Тут роблять каву з яйцем. Відносно подібного винаходу виникають сильні сумніви. Навряд чи клерк, що запізнювався ранком на роботу, подумав «А чи не об’єднати мені сніданок з кавою?» І змішав одне з іншим. І ще більш навряд чи, що йому це так сподобалося, що тепер пів Азії наслідує його приклад. Можна прийняти на віру, що це смачно. А можна приготувати й самому, змішавши цукор, згущене молоко, каву та яєчний жовток. І, якщо смачно, – значить, ви Азіат.
- Фінляндія
Фінська кухня наводить жах на непосвячених туристів: наприклад, кров’янка під ягідним соусом чи пиріг з риби та сала, запечений в житньому хлібі. Не дивно, що з кавою тут теж зіграли фінський жарт: закинули до неї сир. Готують каву по-фінськи так: нарізають 2-4 кубика лапландського сиру, кладуть на дно чашки та доверху заливають гарячою кавою. Сир під впливом температури розплавляється, даючи сирно-кавову масу. Іноді замість лапландського сиру додають плавлений чи шоколадний сир та арахісову пасту. Захоплююче? Спробуйте занурити власний сендвіч у каву й розкажіть, наскільки це вам до вподоби.
- Італія
Відразу обмовимося, що італійський народ не цілком схвалює каву з лимоном у такий спосіб, як роблять еспресо у Римі. Для багатьох північних італійців це такий же жах пекла Данте, як й розварені макарони з кетчупом «а-ля СРСР». Щоб приготувати еспресо по-римські, потрібно розплющити невелику скибочку лимону на стінках чашки ложечкою й додати звичайний еспресо. Чи відчуваєте це? Як італійці з Генуї і Мілана докірливо на вас дивляться?
- Іспанія
Напевно, іспанці п’ють найбільш смачну каву в світі – адже замість цукру вони до неї додають згущене молоко! У Гонконзі це теж роблять, але там ще змішують каву з міцним чаєм та перцем – напевно, щоб явно дискредитувати бажання пити каву.
- Греція
Холодна кава з назвою Фраппе почала власну ходу завдяки гарячим грецьким серцям. До міцної кави з молоком додайте морозиво й крижану воду (опціонально, можна збити з льодом у блендері) та отримайте заморожуючу мозок субстанцію, пекельно бажану жарким днем. Але не переборщіть з цукром!