Одним з найбільш ефективних способів швидкого розвитку нової компанії вважається франчайзинг – різновид ділових відносин між підприємствами, коли одна за певну плату дає іншій право на вид конкретного бізнесу.  Якщо говорити простими словами, франчайзинг є вдосконаленою формою ліцензування, де досвідчена і сформована фірма надає право на здійснення діяльності іншій менш успішній або новоствореній, за відповідну винагороду.

 

Поняття і учасники

 

У систему франчайзингу, зазвичай, входять дві юридичні особи, утворюючи економічні взаємозв’язки з передачею права на використання бренду, напрацювань та ідей.  За таку щедрість менш відомі компанії платять певну суму грошей в якості початкового внеску і щомісяця протягом обумовленого терміну.

Франчайзер – компанія, що передає право на користування індивідуальною системою франчайзингу, а франчайзі – фірма, яка отримує необхідний пакет послуг за необхідну суму грошей.

Види франчайзингу

 

У сучасному світі франчайзинг – популярна послуга, яка відповідно розділяється на кілька основних видів:

  1. товарний – право передається для продажу товарів під брендом конкретної торгової марки;
  2. виробничий – можливість виробництва продукції відомої марки;
  3. діловий – відкриття бізнесу в офіційній мережі франчайзера.

Кожен підприємець самостійно вибирає сферу діяльності і вид франчайзингу, після чого віддає перевагу відомому бренду, з яким бажає співпрацювати.

Плюси ділової угоди:

  • швидка розкрутка компанії з відмінною виручкою ще на старті роботи;
  • відсутність або мінімальні витрати на маркетинг і просування, адже бренд вже говорить сам за себе, не вимагаючи додаткової реклами;
  • невеликий ризик негативного розвитку бізнесу – ймовірність існує, але з підтримкою досвідчених професіоналів показник мінімальний.

 

Сутність франчайзингу в простих словах

 

Щоб простіше розібратися в поняттях, потрібно розглянути приклад.  Припустимо популярна компанія планує розширити потужність і представницьку мережу, отримуючи за це прийнятний дохід.  Дана фірма повністю сформована, має перевірену модель ведення бізнесу, товарні знаки та індивідуальну атрибутику. У той же час тільки зареєстровані підприємці набувають франшизу, щоб отримати такі вигоди:

  1. перевірена, випробувана і ефективна модель ведення бізнесу;
  2. постійна допомога досвідчених співробітників в просуванні товарів або послуг;
  3. складські приміщення, техніка та персонал франчайзера може бути доступними при відповідному пункті договору.

Для франчайзера також є маса переваг, серед яких: отримання додаткового прибутку, зростання популярності бренду і поліпшений продаж продукції.

Тому, франчайзинг вважається вигідною справою для обох сторін, надаючи серйозні переваги.