Студентство – час, коли ти молодий і безтурботний. Коли здається, попереду стільки нових можливостей і перспектив, а єдина проблема – як вчасно здати сесію. Час постійного відпочинку і нічних посиденьок з друзями. У тебе теж виникають такі ассоціаціі? Частково так і є. Але чому ніхто не згадує про відсутність фінансів. Коли тобі хочеться спробувати все і відразу, а грошей катастрофічно не вистачає. А період коли, ти закінчив університет, ось ти такий “молодий, теоретично обізнаний, фахівець” з ВО виходиш на ринок праці, думаючи що роботодавці будуть стояти в черзі, щоб забрати такий талант. Але реальність інша – таких як ти тисячі. Пошук роботи може зайняти від півроку і більше. І що ж робити весь цей час? Є два варіанта розвитку подій:
- Сидіти, чекати і вірити в силу Facebook, що your dream job стрімко знайдеться, компанія мрії помітить твоє резюме й вишле офер на пошту.
- Оволодіти додатковими скілами, щоб підвищити свою цінність як працівника.
Вибір зрозумілий, чи не так?
У схожій ситуації опинився Рома, бариста в кав’ярні Gemini Espresso. Він поділився своєю історією, як він прийшов в кавову індустрію і чому вибрав для себе професію бариста.
«Ніколи не уявляв себе в цій ролі. В один момент, життя склалося таким чином, що мені терміново була потрібна робота з гнучким графіком. Знайомий порадив вакансію бариста. Не буду зараз розповідати про перші мої кроки, але я зробив багато помилок в роботі, які можна було б легко уникнути. Це зараз є курси, як наприклад Barista Junior від Gemini, де тобі розкажуть чим американо з молоком відрізняється від флет уайт, покажуть як правильно збивати молоко для лате, працювати з різноманітним обладнанням, і найголовніше — в тебе буде практичний досвід під керівництвом професійного бариста. Хоча може й тоді були, але я просто про них не знав. Мені прийшлось навчатись самому. На той час вважав, що ця робота для мене тимчасова.
Зараз, дивлячись на весь свій досвід – майже 4 роки, я можу виділити для себе 5 головних причин, чим мене приваблює та тримає ця сфера:
- Гнучкий графік роботи. Так не у всіх кав’ярнях, проте це питання можна обговорювати додатково в більшості закладах.
- Жодних особливих правил та умов щодо твого зовнішнього вигляду та одягу. Не уявляю якщо треба було дотримуватись офіційного дрес коду кожен день.
- Оплата праці. Є ставка та відсоток, який повністю залежить від: твоєї майстерності та вміння правильно взаємодіяти з людьми. Та не забуваємо про чайові. Це маленький бонус за вашу щоденну посмішку та привітний настрій. В сумі ці три складові складають непоганий заробіток.
- Комунікативні та соціальні навички. Протягом дня я спілкуюсь з багатьма людьми. І кожен із них потребує свого підходу та доброго слова. Повірте, ці знання безцінні. Не має значення, де тобі прийдеться працювати, цей досвід завжди стане у нагоді.
- Є ще одна причина, яка підійде не кожному, але важлива для мене — сама суть роботи. З однієї сторони, приготування кави — це спокійний та послідовний процес. Інколи навіть може здатися нудним. Але! Люди, які постійно тебе оточують, не дають засумувати. Для мене ці дві сторони гармонійно доповнюють одна одну.
Моя порада тим, хто знаходиться в “пошуках себе”: не слухайте та не звертайте уваги на тих, хто каже, що бути баристою — неперспективно чи щось подібне. Це все дурня. Можливостей для кар’єрного зростання безліч: починаючи від адміністратора закладу та закінчуючи керівником мережі. Головне — це бажання. Бажання, робити те, що тобі подобається, там, де тобі комфортно. Не всі готові сидіти в офісі перед ноутбуком протягом 8 годин. Ми всі різні. І це нормально.»
Якщо бажаєш спробувати себе в ролі бариста, ми пропонуємо пройти курс Gemini Barista Junior для “новачків” в цій справі. Протягом 2-ух днів керівник кав’ярень Gemini докладно розповість і навчить основним тонкощам мистецтва приготування ідеальної кави. Детальніше про курс можеш дізнатися у нашіх операторів контакт-центру, або залиш свої контакти в формі нижче, та наш оператор зв’яжеться з тобою для надання інформації.
Помилка: Contact form не знайдена.