Кафе Antico caffe Greco

Продовжуючи Дні Італії в нашому блозі, ми розповімо вам про успішний кавовий бізнес, який існує ось уже 257 років. Кафе Antico caffe Greco вперше відчинило свої двері на Via dei Condotti, 86 в далекому 1760 році. На сьогоднішній день цей заклад вважається третьою за давністю кав’ярнею в Європі, яка поступилася першістю лише паризькому «Прокопа» і віденського «Флоріанові».

Історія Antico caffe Greco почалася з грека на ім’я Нікола Делла Маддалена, чий портрет у виконанні Філіпа Вейта досі висить на стіні кав’ярні. Але Філіп був не єдиною людиною мистецтва, яка відвідувала заклад. Свого часу тут відпочивали Гете, Вагнер, лорд Байрон, Стендаль, Ліст, Міцкевич, Шопенгауер, Айвазовський, Марк Твен, Бізе та інші історично важливі персони, які приїжджали попрацювати в Рим. До речі, саме тут Ганс Християн Андерсон зустрів своїх кращих друзів Торвальдсена і Херца. І, згідно з легендою, в Antico caffe Greco любив вечеряти знаменитий Джакомо Казанова.

Але одне ім’я, серед переліку постійних гостей кав’ярні, буде особливо приємно почути українцеві. Це ім’я – Микола Гоголь. Так-так, Микола Васильович жив поруч з Antico caffe Greco і любив приходити сюди з друзями. Правда, за часів Гоголя кафе було більше схоже на сучасний бар: гості закладу приходили сюди випити по стаканчику, викурити пару сигарет і обговорити останні плітки зі світу мистецтва. До речі, на стіні кафе досі висить портрет улюбленого класика. Біографи Гоголя вважають, що саме тут на Via dei Condotti був написаний перший том «Мертвих душ».

Кожен зал Antico caffe Greco оформлений в своєму стилі. Зал «Венеція» привертає увагу величезними картинами з позолоченими рамками. «Омнібус», названий так на честь своєї незвичайно форми, наповнений ліпниною, живописом та скульптурами. Саме в цьому залі найчастіше збиралися літератори. У залі «Рим» все присвячено столиці Італії, а в «Червоному» залі розмістилося безліч шедеврів XVIII і XIX століть. Всього в кав’ярні представлено близько 300 картин. Сьогодні в Antico caffe Greco часто зустрічаються знаменитості. Можливо, причиною тому є сусідство зі знаменитим італійським ювелірним бутиком Bulgari, куди обов’язково заходять всі селебріті. А можливо, справа в каві, яку продовжують варити за старовинним рецептом.

Звичайно, ціни в Antico caffe Greco вищі, ніж в інших подібних закладах. Але існує секрет, як можна заощадити на каві в Італії: потрібно просто замовляти напій на барі, не займаючи столик. Втім, такий успішний кавовий бізнес must see для кожної людини, яка планує відкрити свій заклад. Не пошкодуйте 9 євро на чашечку еспресо і пориньте в історію італійської кави.

Слідкуйте за публікаціями в нашому блозі, щоб не пропустити кавові історії країн світу. Наприклад – Історію індійської кави – Monsoon Malabar.