Найстаріший магазин чаю в Лондоні, який пряцює до цих пір

Чай на прилавках Лондона вперше з’явився в 1650 році. Тоді про нього ще мало чули і вважали цей напій екзотикою. Зі зрозумілих причин, як і у всій Європі, особливою пошаною користувалося пиво – недорогий і безпечний замінник забрудненої лондонській води. Але коли португальська принцеса Катерина вийшла заміж за англійського короля Карла II і ввела в моду придворні чаювання, все змінилося.

У 1706 році Томас Твайнінг зумів розглянути потенціал чайного напою і відкрив перший лондонський магазинчик чаю за адресою 216 The Strand. У бутіку містера Твайнінг продавався не тільки чай, але саме він зміг принести популярність «Золотому Леву», який працює до цих пір. Більш того, в 1837 році сама королева Вікторія призначила чайну крамницю сім’ї Твайнінг офіційним постачальником чаю для її високості. Відмітка про цю високу посаду досі друкується на упаковках чаю.

Вивіска магазину і його оформлення зовні були зроблені в 1787 році онуком Томаса Твайнінга Річардом. Особливу увагу заслуговують фігурки китайців над входом, що символізують батьківщину чаю, і золотий лев – образ, з яким асоціював себе дідусь Твайнінг. Усередині магазин нагадує нескінченний вагон поїзда, розділений на секції. Тут можна знайти широкий асортимент сортів чаю (близько 200 видів), різну атрибутику і аксесуари для чайної церемонії, зону для дегустації і невеликий музей.

До речі, це, мабуть, одне з небагатьох місць в Лондоні, де можна абсолютно безкоштовно спробувати різні сорти чаю. Причому відвідувачі самі вибирають, який смак їм хочеться покуштувати сьогодні і самі ж заварюють собі чай. Можна не обмежувати себе одним сортом або кількістю чашок – дегустаційний зал Twinings відкритий до останнього клієнта.

У магазині серед безлічі сортів чаю з усього світу ви знайдете і авторські суміші під назвою Twinings. Ціни розраховані на будь-який гаманець: від 8 до 45 фунтів стерлінгів.

Крім того, ви можете записатися на чайний майстер-клас від працівників Twinings. За 30 фунтів стерлінгів вам розкажуть про походження чаю, його сорти, традиції і роль в історії Великобританії. Всім учасникам майстер-класу дарують невеликий подарунок-сувенір.

У 1964 році магазинчик перейшов з власності сім’ї Твайнінг у володіння Associated British Foods. Але онуків містера Томаса ще можна зустріти в магазині – іноді вони проводять майстер-класи і діляться з відвідувачами дивовижною трьохсотрічною історією Twinings.