Кавова історія Іспанії розпочалася в середині XVIII століття в період правління династії Бурбонів. Перші зерна в країну привезли італійські купці, які подорожували з Африки до Європи. Інтерес до кави у місцевого населення прокинувся досить швидко, що призвело до появи нового напою в закусочних Casas de comidas. Вже скоро кавування стало справжнім ритуалом з обов’язковими посиденьками і розмовами ні про що. Іспанці п’ють її кожного дня на сніданок і обід, іноді віддаючи перевагу каві замість десерту. Причин на те декілька: по-перше кава є ідеальним напоєм після ситного перекусу, вона стимулює травлення, а по-друге в іспанських рецептах до кави завжди додається велика кількость солодких додатків. На жаль, клімат Іспанії не підходить для вирощування кавових дерев, але це не заважає їй бути однією з найбільших світових країн де обсмажується і фасується кава.
Особливість споживання кави в Іспанії наступна: в період громадянської війни, коли зерна були дефіцитним продуктом, місцеві компанії придумали цікавий спосіб частково їх замінити. Цей метод виявився вкрай вдалим, так як дав можливість заощадити на кількості кави, але не втратити її аромат і смак. Саме так з’явився сорт Torrefacto, в який під час обсмажування додають цукор (не більше 15% від усього об’єму). Солодка добавка починає плавитися при температурі 200 градусів Цельсія і обволікає зерна як плівка. Така кава виходить темніша, ніж звичана, і, що дивно, більш гірка і міцна. Цукор ніяк не підсолоджує кавові плоди, але пінка напою з них виходить трохи інша – більш висока і густа. Як правило, Torrefacto продається в блендах з натуральною кавою в співвідношенні 50/50 або 70/30. Цей напій подобається далеко не всім кавовим гурманам, але заперечувати його популярність в деяких країнах (Португалія, Франція, Аргентина) просто неможливо.
У Мадриді все ще збереглися ці милі кав’ярні, які працюють з початку минулого століття. Як і раніше сюди приходять жителі і гості міста, щоб неспішно випити чашечку кави і обговорити новини. Офіціанти та бариста завжди можуть запропонувати їм різні варіанти кави. Наприклад, «Соло» – це аналог традиційного еспресо. «Кортадо» – це еспресо в скляному стакані з великою порцією теплого молока. «Кава кін ліку» – той же кортадо, але вже в звичайній чашці і з регульованою кількістю молока. «Бомбон» або «Голосо» – кава зі згущеним молоком. «Карахійо» – кава з підігрітим бренді, цукром і цедрою, що ідеально підходить для зими. І ще безліч інших рецептів, що включають згущене молоко і міцний алкоголь. Іспанці люблять додавати в каву багато цукру і алкоголь, і до цього доведеться звикнути, коли будете подорожувати цією країною.
Дякуємо всім читачам за те, що ви з нами. Сьогодні ви прочитали статтю – Історія іспанської кави. Якщо вам цікаві статті з серії – Кавова географія, стежте за новими публікаціями в блозі або на сторінках соціальних мереж.