У переважній більшості класичних сценаріїв каву не фарбують спеціально. Її колір формується заварюваним зерном (або розчинним порошком) і добавками, що кладуть туди:
- молоком/вершками;
- цукром (наприклад, очеретяним чи коричневим);
- топінгами і посипками (але вони застосовуються тільки на поверхні).
Якщо ж ви хочете пофарбувати саме тіло напою, наприклад, щоб здивувати ваших гостей на домашній вечірці чи просто щоб підвищити собі настрій запровадженням різноманітності у ваше життя, то можна використовувати низку штучних і натуральних барвників. До речі, вони можуть використовуватися і бариста, який експериментує з дизайном своїх напоїв у кав’ярні чи ресторані.
Поширені методи зафарбовування кави
Усі наведені нижче методи використовуються давно:
- Лате-арт.
Найпоширеніший метод на сьогодні. Фарбування напою відбувається завдяки техніці створення пінки (основи) і малюнку на її поверхні, який створюється молоком, яке вливається. У результаті виходить контрастна поверхня, яку можуть додатково посипати корицею, тертим шоколадом чи какао.
- Фігурна посипка на поверхню.
Робиться вже згаданими корицею, шоколадом чи какао, які просипають на каву через спеціальну форму. Можуть використовуватися й інші посипки — кольорований і пресований в маленькі частинки цукор чи цукрова пудра (як на поверхню паски).
- Штучні харчові барвники.
Сучасний ринок рясніє різноманітністю кольорів, в які можна зафарбувати їжу і напої. Вони випускаються у формі рідких і порошкоподібних харчових добавок, які треба додати при приготуванні, щоб отримати практично будь-який спектр кольору, від білого до чорного і будь-якого кольору веселки. Для збільшення насиченості потрібно додати більше барвника.
Натуральні добавки для зафарбовування кави
Нижче наведено методи зафарбовування тіла напою натуральними інгредієнтами природного походження, безпечними для здоров’я людини. Їх усі варто додавати в напій при приготуванні і розмішати в чашці чи посудині, де ви готуєте вашу ароматну каву.
- Какао-порошок (також і в посипках). Дозволяє зробити відтінок більш темно-шоколадним.
- Кориця (також і в посипках). Зробить каву червонувато-коричневою.
- Куркума. Надає золотистого чи жовтого відтінків.
- Порошок матча. Робить напій зеленим, спектрами від бляклого до яскравого, залежно від того, скільки покладете.
- Буряковий сік чи порошок. Робить каву від рожевої до пурпурової, знову ж таки, залежно від обсягу додавання.
- Спіруліна. Ця водорість зазвичай продається в порошку чи висушеною. Залежно від її виду, колір може бути зеленим, синюватим, бірюзовим чи темно-синім.
- Шафран. Продається у вигляді ниток чи порошку. Надає жовтувато-жовтогарячий відтінок.
- Квітковий чай метелика гороху. Найчастіше продається в Азії, але в Україні також можна купити у Інтернеті. Надає насичений синій колір, що доходить до синьо-пурпурового. Якщо не знайшли у вигляді порошку, купіть у вигляді сушених квіток і заваріть з них чай, який додайте в каву.
- Гібіскус. Аналогічно до попереднього пункту, заваріть чай. При додаванні в каву може надати рожевий чи червонувато-рожевий відтінок.
- Морквяний сік. Може дати кольори від жовтого і помаранчевого до персикового і, власне, морквяного.
- Аннато (помадне дерево). Будучи рідкістю на магазинних прилавках в Україні, насіння чи порошок з нього продається в Інтернеті. Колір варіюється від помаранчевого до янтарного і червоного.
- Сік ягід із сильним кольором. Чорниця, малина, лохина, ожина і т.п. — усі вони чудово фарбують.
- Шпинат. Дає ніжний зелений відтінок.
- Комбінації пунктів із цього списку. Ось, де поле для експериментів зі смаком і кольором!
Зазначимо, що всі добавки природного походження (не важливо, у вигляді соку, порошку чи ще як) змінюють смак напою. А тому спочатку переконайтеся, що вам і вашим гостям подобається конкретний смак. І, якщо так, то вже потім сміливо експериментуйте з об’ємом добавок для отримання різного напою за насиченістю кольору і інтенсивністю зміненого смаку.
Ну що, ви готові до кольорових експериментів?