У першій частині цієї статті ми вам розповіли про рецепти таких кавових напоїв як корето, еспресо Романо і еспресо Кон Панна. У цій ми дамо рецепти ще п’яти. 

Марочино

Марочино є одним із найкрасивіших кавових напоїв (в плані візуального оформлення) і одним із найсмачніших. Непогане комбо!

Для приготування стінки склянки чи прозорої чашки сприскують порошком какао. Потім вливають один шот еспресо (стандартний чи рістрето). Альтернативно замість кави можуть використовувати такий же об’єм гарячого шоколаду (приготовленого з какао/Несквіку чи методом топлення справжнього шоколаду, зазвичай темного, але можна й використовувати молочний без добавок). Потім до напою вливають спінене чи звичайне молоко (зазвичай, щоб намалювати привабливий лате-арт). І зверху посипають усю поверхню чи лише по краях какао порошком. На цій стадії замість какао можна використовувати шоколадну стружку, щоб отримати чудовий шоколадний обідок, усередині якого буде намальована молочною піною якась квітка чи собачка.

Назва «Марочино» — це похідна від кольору одного з різновидів марроканської світло-коричневої шкіри, яка була популярною в Італії в 3-му десятилітті 20 століття. З неї робили, в тому числі, жіночі резинки для волосся, які модниці в Італії знаходили захоплюючими — напевно вони й популяризували цей колір, порівнюючи свій аксесуар із кольором солодкої і смачної кави, яку вони пили, обговорюючи свої жіночі справи з подружками.

Найбільш схожим на марочино напоєм є «Еспресіно», який виник в італійському регіоні Апулія. Напій подається в маленькій, багато прикрашеній чашці для еспресо, яка називається «демітас». Щоб приготувати таку каву, в рівних частинах наливають еспресо і молоко, а порошок какао так само посипають на стінки чашки і на поверхню готового напою. Відмінність від марочино в тому, що молоком не формують малюнок лате-арту, й воно не спінене. І какао/кава не замінюється шоколадом.

Бічерін

Бічерін є сумішшю 1 порції еспресо, питного (гарячого чи розтопленого) шоколаду і молока, які додаються до чашки шарами. Чашка має бути з прозорими стінками. Молоко може бути замінено на збиті вершки, які плавають на поверхні напою (або доповнено ними). Якщо до бічеріну додати лід, то вийде бічерін фредо (не плутати зі звичайним гарячим фредо, про яке ми розповідаємо наприкінці статті). Співвідношення шоколаду до еспресо: 1:1. Молока до збитих вершків: 1:1.

Назва походить від слова bicerin з п’ємонтської мови, що перекладається як «маленька скляна посудина» — власне, це відображає суть ємності для подачі напою.

Демі-крем

Як американо — це співвідношення 50/50 еспресо та води, і як cafe au lait (кава з молоком) — це 50/50 еспресо і молока, так і демі-крем — це також 50/50 співвідношення еспресо і збитих вершків, які тримаються на поверхні. У цьому демі-крем максимально схожий на каву по-віденськи, з тією різницею, що в останній вершків/молочної піни може бути більше на 20% (від 50% до 70%). Але в цілому назви демі-крем і кава по-віденськи часто позначають один й той самий напій (і вони можуть готуватися як з одинарної, так і з подвійної порції еспресо).

Галао

Галао є окремим випадком макіято і флет уайт. Якщо у макіято співвідношення еспресо до спіненого молока 4:1, а у флет уайт — 3:1, то тут співвідношення 1:4. Виходить мінімально кавовий і максимально ніжний напій, який у країнах, де він відомий, частіше вибирається жінками, аніж чоловіками.

Фредо

Щоб приготувати гарячий фредо, до однієї порції еспресо потрібно додати стільки ж за обсягом чи вполовину менше карамельного сиропу (або ж рідкої карамелі), а залишок об’єму чашки наповнити молоком (звичайним чи спіненим).

Однак, одночасно з цим, у світі існує й інше визначення фредо — це холодний напій на основі 1 (але частіше 2) порції еспресо, спіненого молока і льоду (у вигляді крижаної крихти). Крихта найчастіше додається до тілу напою, а не поверх нього.

Якщо вам сподобалася ця стаття, й ви хочете постійно відкривати для себе більше про світ кави, продовжуйте читати наш цікавий блог!