Імбир — пряність, яка відома людству понад 5000 років. Вона додається сьогодні до випічки, напоїв, супів і м’яса. З імбиру також виготовляють соуси. Широке кулінарне використання обумовлено складним смаком, яким володіє імбир, що робить його вдалим поєднанням як із солодкою їжею і напоями (включаючи каву), так і з солоними. Нижче ми розглядаємо приготування ароматної кави з імбиром.
Рецепти приготування кави з імбиром
Кава стає теплішою, затишнішою і більш зігріваючою (принаймні, за суб’єктивними відчуттями), коли до неї додають імбир. Кожен рецепт починається з того, що вам потрібно взяти цю пряність. Це може бути:
- Свіже коріння.
- Сушене коріння.
- Мелене сушене коріння.
Свіже коріння найкраще поєднується з молоком, медом, гвоздикою і корицею. Крім того, воно не таке виражене за інтенсивністю гостроти смаку, як сушене, та й останнє має менший аромат. Виходьте з того, що в чашку об’ємом 200 мл вам потрібно буде покласти 2-5 мг нарізаного свіжого імбиру. Це 1-3 часточки нарізаного кореня діаметром перетину 15-20 мм й завтовшки 2-4 мм. Різати свіжий імбир, звичайно ж, найкраще поперек волокон — так виділяється більша кількість речовин, які містяться в ньому. Регулюйте кількість імбиру в залежності від того, наскільки вам подобається пряний й гострий аромат, а також від бажаної насиченості смаку напою. Також можна натерти свіжий імбир на дрібній тертці, щоб збільшити кількість соку, який ним виділяється. У напій можна додати сам сік (віджавши його через марлю) чи соковиту кашицю, якщо вас не лякає наявність волокон імбиру у вашому напої.
Сушений і мелений корінь має менш інтенсивний аромат, проте сильніший за смаком. Його треба для 1 чашки місткістю 200 мл приблизно у 3-4 рази менше за обсягом, ніж свіжого (фактично, на кінчику ножа чи кавової ложечки, яка є найменшою серед кухонного сервізу). А ще з сушеного і меленого не вийде вичавити сік (а попереднє замочування — це дуже тривала і неточна процедура, щоб сподіватися на чавлення соку з розмоченого коріння). Тому, якщо свіжий імбир ви можете додати просто до чашки й розмішати, то сушені і всі інші варіації треба буде додавати безпосередньо до кавової маси, яка заварюється задля приготування напою. Сушений імбир оптимально буде розмолоти в пил перед додаванням до маси меленого кавового зерна перед заварюванням (або хоча б максимально дрібно нашаткувати), інакше не вийде бажаної інтенсивності смаку. Врахуйте також, що мелений імбир чудово підходить під гарячі методи заварювання, тоді як для холодного краще використовувати свіжий.
Якщо ви вирішите зробити каву з імбиром і корицею, то до чашки можна додати 1 її паличку (цілу чи розламану), разом з іншими спеціями за бажанням. Так, після додавання ще й кардамону з гвоздикою вийде дуже ароматний напій, який буде більш підходящим швидше не для щоденного споживання, а коли вам захочеться чогось особливо зігріваючого.
При додаванні до імбиру чорного/білого перцю, меленого чи цільного, це варто робити на стадії заварювання для найкращого ступеня екстракції. На 1 чашку можна додати меленого перцю на кінчику ножа чи 4-6 горошинок не меленого.
При використанні додаткового молока й меду, на 1 чашку гарно буде додати 1 ч. л. меду і 30-50 мл молока (для отримання підсумкового обсягу у 250 мл, якщо обсяг самої кави 180-210 мл).
Заварювання гарячим методом кави з імбиром можна робити в турці, джезві, гейзері, кемексі, воронці, френч-пресі і аеропресі. Врахуйте, що у двох останніх методах вам потрібно буде на 1 посудину додавати відповідно збільшену кількість імбиру та інших інгредієнтів, враховуючи їх обсяги (які часто бувають від 2 до 6 чашок).