А ви ніколи не замислювалися, чому кава досить добре поєднується із вишневим соком? Та чи ви взагалі знали про це?

Кава, яку людство п’є щодня — це сушені ферментовані обсмажені зерна, які знаходяться в середині фруктового плоду, що називається кавовою вишнею. Вона росте на кавових кущах (хоча багато хто по-простому називають їх деревами). У висоту ці кущі від метра до десяти (хоча для зручності збирання врожаю їх часто підрізають, не даючи виростати вище 4 метрів — для збирання машинами чи 2-3 метрів — для збирання вручну). Гілки кавових кущів щільно і рясно усіяні кавовими вишнями, які по мірі дозрівання, як й класична вишня, набувають різних відтінків червоного, від рожевого до соковито-темно-бордового.

Мало хто з кінцевих споживачів кави був на фермах (плантаціях), де зростає кава. І, отже, не куштував самі ягоди. Ті, хто куштував їх з кущу, кажуть, що на смак ягоди солодкі, наче манго чи кавун, та ароматні, як жасмин, гібіскус чи рожева вода. Втім, причиною, через яку ця ягода не дійшла до супермаркетів за багатосотрічну історію після її відкриття як рослини, у тому, що на ягодах немає що їсти. Укусивши ягідку, ви вже через міліметр чи два натрапите зубами на тверду серцевину, яка і є кавовим зерном, тоді як сама м’якоть непрезентабельно клейка. Хтось скаже на ці органолептичні відчуття «фу, бє». А хтось просто знизає плечима й піде зробить собі чергову чашечку з зерна, яке вже пройшло обробку.

І тому як кава — це вишня, не дивно, що вона чудово поєднуватиметься з вишневим соком, топінгом чи сиропом. У багатьох лотах кави, які продаються у світі, при капінгу виявляються ноти вишні. Наприклад, у зерна із центральної Америки чи Ефіопії. Торгових марок кави з натурально-вишневим смаком — сотні по всьому світові, й ви напевно пили парочку чашок такої кави у своєму житті, ймовірно, навіть не здогадуючись про цю обставину.

Але є також рецепти, за якими в напій додається вишневий сік чи сироп, щоб отримати напрочуд солодкий, насичений та смачний результат!

Ось базовий рецепт на 1 порцію:

  • 1 свіжозварений еспресо чи 50-75 мл кави з турки/гейзерної кавоварки;
  • вишневий сік, куплений у магазині чи свіжовичавлений — 50-75 мл;
  • 1 чайна ложка цукру.

Після заварювання кави, дайте їй охолонути до температури у 60-70° та змішайте з соком вишні. Додайте цукор, якщо отримана комбінація здається вам надто кислою. Розбавте водою (1 частина), якщо здається надто насиченою.

Якщо ви віддаєте перевагу напою з менш концентрованим смаком, то вказані обсяги кави розбавте зі 150 мл води та 150 мл соку і додайте 2-3 ч.л. цукру (можна білого, очеретяного чи іншого, на ваш смак).

Свіже коров’яче молоко не додавайте, т.я. сік вишні змусить молоко згорнутися. Проте можна додати вершки чи рослинне молоко (кокосове, мигдальне, гречане, вівсяне чи інше).

Прикрасити напій можна топінгом із збитих вершків, консервованою вишенькою, посипати шоколадом чи корицею, чи ж покласти паличку кориці й посипати тертою апельсиновою цедрою. До речі, цедра підкреслить ще й цитрусові ноти природного аромату кави (принаймні, при середньому чи слабкому обсмажуванні, а не при шоколадному), чудово переплітаючись зі смаком вишневого соку.

Якщо ви хочете отримати шоколадний напій, то після змішування свіжозвареної кави та соку вишні, додайте 1 частину шоколадного чи шоколадно-карамельного сиропу. Якщо сиропу немає під рукою, то в гарячій каві розтопіть кілька дольок молочного чи темного шоколаду (який вам більше до вподоби), перш ніж додавати вишневий сік.

А тепер — насолоджуйтесь!