Існують два методи заварювання дріп-кави. Перший, як правило, вказується на упаковці виробником й вимагає наявність кухонних ваг. У другому (умовно назвемо його «домашнім») відсутні ваги, оскільки більшість споживачів дріп-пакетів не користуватимуться ними. Крім того, оскільки дріп-кава позиціонується як зручна для заварювання в тих місцях, де — умовно — «немає цивілізації» (кемпінг на природі) чи немає відповідних умов (у громадському транспорті тривалого слідування), то їй, у класиці, не потрібні ваги.

1 метод. Рекомендований виробником

Вам знадобляться: 

  1. Висока чашка чи стакан об’ємом 250-350 мл.
  2. Гаряча питна вода з оптимальною мінералізацією 100 мг/л (бажано в чайнику з тонким носиком, але вже який буде).
  3. Власне, дріп-пакет.
  4. Кухонні ваги.

Приготування:

  1. Нагрійте воду до температури у 90-95 °С. Якщо у вас немає термометру (й ваш чайник ним не обладнаний), то після закипання відкрийте кришку чайнику на 30-45 секунд для охолодження до оптимальної температури.
  2. Відкрийте фольговану упаковку дріп-пакету. Дістаньте його звідти. Відірвіть верхню частину фільтр-пакету по лінії перфорації. Візьміть пакет за паперові ручки-тримачі і розтягніть їх у сторони до розміру стінок вашої чашки. Злегка струсніть пакет, щоб частинки кави, які прилипли до стінок, обсипалися вниз. Зігніть бічні згини паперових тримачів для отримання найкращої фіксації пакету на чашці. Надягніть його на стінки чашки.
  3. Поставте чашку на ваги, відбийте нуль.
  4. Заливайте гарячу воду у відкритий пакет. Воду треба проливати 3 проливами, щоб на виході вийшло від 180 до 240 мл води (границі оптимального об’єму). Розділіть проливи на рівні об’єми води. Дочекайтеся завершення кожного попереднього проливу перед початком наступного. Під час кожного з них рекомендовано трохи наливати воду по стінках дріп-пакету, щоб змити частинки кави, які пристали до них, у загальну гущу.
  5. Слідкуйте за тим, щоб ваш пакет не занурювався у воду — він створений саме з такою технологією на думці, подібно до фільтр-кави. Втім, якщо він трохи торкатиметься поверхні води після завершення третього проливу — не страшно, ви можете підняти його руками та дочекатися завершення проходження води. Вибирайте висоту вашої чашки з урахуванням того, що дріп-пакет занурюється в чашку приблизно на 5-6 см у сухому стані й на 7-9 см у мокрому стані. А його верхня частина (над чашкою) — це 4-7 см.
  6. Після того, як вся вода пройшла через фільтр-пакет, зніміть його та утилізуйте. Не вичавлюйте його в чашку, щоб не зіпсувати смак кави (перш за все, переекстракцією).
  7. Перемішайте напій, щоб зробити його смак у всій чашці однорідним.

2 метод. «Домашній»

Вам знадобляться:

  1. Чашка/стакан 250-350 мл.
  2. Гаряча вода.
  3. Дріп-пакет.

Приготування:

  1. Повторюєте кроки 1-2 попереднього способу.
  2. Так як ви не можете наразі контролювати точний обсяг проливу води, орієнтуйтеся на те, що повне заповнення дріп-пакету (до країв) — це 85-90 мл, з урахуванням того, що вода починає стікати до того, як ви заповните його водою. Три проливи, отже, не повинні повністю заповнювати пакет до країв — залишайте 2-3 см до країв у кожному з них для отримання плюс-мінус оптимального об’єму на виході. Аналогічно до попереднього методу, виконайте 3 проливи, дотримуючись вищенаведених рекомендацій.
  3. Повторіть кроки 5-7 попереднього методу.

У дріп-каві немає цукру, тому якщо ви не любите чорну каву, то додайте цукор за смаком. До того ж, не рекомендується додавати до неї вершки, молоко, топінги й інші добавки. Але якщо ви не можете без них — то тоді це вже як вам забагається.

Не рекомендується робити 4 чи більше проливань води, щоб уникнути переекстракції напою та отримання занадто водянистого смаку. Також не рекомендується проливати всю воду безперервним потоком за 1 раз, тому що це не розкриє смаку та аромату напою і не зробить екстракцію повноцінною, а смак буде з помітними перекосами у бік безбарвності, надмірної кислотності, солодкості й недостатньої гіркоти.

Також врахуйте, що пакетик з дріп-кавою одноразовий, тому його повторне заварювання повністю виключено. Спробувавши заварити його знову, ви не отримаєте ані смаку, ані бадьорості.